نمونه درخواست ممنوع الخروجی متهم

نمونه درخواست ممنوع الخروجی متهم

نمونه درخواست ممنوع الخروجی متهم


نمونه درخواست ممنوع الخروجی بدهکار

یکی از درخواست های متداول درخواست ممنوع الخروجی طرف دعوي، متهم یا محکوم علیه می باشد.

درخواست برای منع خروج بدهکار  نیز زمانی است که شخص درخواست کننده علیه وی طرح دعوي کرده و در نهایت بدهکار محکوم به پرداخت طلب گردد.
پس از درخواست اجرائیه و ارسال پرونده به اجرای احکام مدني  محکوم له می تواند این درخواست را به قاضی شعبه تقدیم نمايد.
اما از نظر وکیل کیفری در مشهد، در خصوص موضوعات کیفری ماده ۱۸۸ قانون آیین دادرسی کیفری صراحت داشته و اشعار می دارد که ” تا هنگامی که به متهم دسترسی حاصل نشده، بازپرس می‌تواند با توجه به اهمیت و ادله وقوع جرم، دستور منع خروج او را از کشور صادر کند. مدت اعتبار این دستور، شش ماه و قابل تمدید است.
در صورت حضور متهم در بازپرسی و یا صدور قرار موقوفی، ترک و یا منع تعقیب، ممنوعیت خروج منتفی و مراتب بلافاصله به مراجع مربوط اطلاع داده می‌شود. در صورتی که مدت مندرج در دستور منع خروج منقضی شود این دستور خود به خود منتفی است و مراجع مربوط نمی توانند مانع از خروج شوند.”
در ادامه مبحث، نمونه درخواست ممنوع الخروجی ارائه شده به دادسرا جهت استفاده کاربران محترم بارگذاری می شود.

نمونه درخواست ممنوع الخروجی متهم
نمونه درخواست ممنوع الخروجی متهم

بسمه تعالی

باز پرس محترم شعبه …دادسرای ناحیه ….تهران

سلام علیکم
احتراماً به وکالت از آقای محمد … شاکی پرونده به شماره بایگانی ۰۲۰۰۰۰ مطروحه نزد آن شعبه محترم به استحضار عالی می‌رساند:
موکل کلیه دلایل، مدارک و مستندات قانونی خود را علیه متهمین ارائه و تقدیم نموده و شهود قانونی وی نیز به نحوه فریب، اقدامات متقلبانه گروهی و شبکه ای و سو استفاده نامبردگان از اموال امانی تاکید داشته اند، لذا ضمن تقدیر از پیگیری قاطع آن مقام محترم لازم به ذکر است با عنایت به اینکه مالباختگان متعدد تاکنون اقدام به طرح شکایت کرده و احتمالا پروسه رسیدگی و جمع آوری دلایل کلیه شکات زمان بر باشد و ممکن است متهمین از این فرصت استفاده کرده و از کشور خارج شوند کما اینکه اخباری مبنی بر این موضوع شنیده شده است و خروج آنان موجب عدم دسترسی و تضییع حقوق موکل شود.
 مع هذا از محضر شریف آن بازپرسی و مستند به ماده ۱۸۸ قانون آیین دادرسی کیفری و اهمیت بالای جرایم واقع شده، صدور دستور منع خروج از کشور کلیه عاملین اقدامات مجرمانه، مورد استدعا می باشد.

با سپاس و تجديد احترام
وکیل زمان زاده

 

گروه حقوقی وکیل زمان زاده واقع در بلوار سجاد مشهد با همکاری بهترین وکلای حقوقی و کیفری در مشهد کوتاهترین و سریع ترین مسیر را برای رفع مشکلات حقوقی شما ارائه داده و مشاور و همراه امینی در نتیجه گیری پرونده های مراجعین محسوب می شود.
جهت هر گونه ارتباط با ما، مراجعه حضوری و تعیین وقت با شماره های انتهای سایت جهت تماس داشته باشید.

جواد میرزاییمشاهده نوشته ها

سلام دوستان جواد میرزایی هستم کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک دانشگاه تهران فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 پرسش و پاسخ حقوقی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها