وکیل ثبت شرکت و ثبت برند در مشهد

وکیل ثبت شرکت و ثبت برند در مشهد

وکیل ثبت شرکت و ثبت برند در مشهد


بهترین وکیل ثبت علائم تجاری و برند در مشهد

وکیل ثبت شرکت و ثبت برند، وکیلی است که تخصص و تجربه لازم برای راهنمایی و کمک به افراد و شرکت‌ها در فرآیند ثبت شرکت و ثبت برند را دارد. این وکیل‌ها با قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت و ثبت برند آشنا هستند و می‌توانند در تهیه و ارائه مدارک لازم، تنظیم قراردادها و مشاوره در مورد مسائل حقوقی مربوط به ثبت شرکت و ثبت برند به شما کمک کنند. همچنین، وکیل ثبت شرکت و ثبت برند می‌تواند در صورت نیاز به دفاع در دادگاه‌ها و حل اختلافات حقوقی مربوط به ثبت شرکت و ثبت برند نیز فعالیت کند. برای استفاده از خدمات وکیل ثبت شرکت و ثبت برند، می‌توانید با یک وکیل متخصص تماس بگیرید و درخواست خود را برای انجام امور مربوطه به او بسپارید.

وکیل ثبت شرکت و ثبت برند می‌تواند در مراحل مختلف ثبت شرکت و ثبت برند کمک کند. این شامل تهیه و ارائه مدارک لازم برای ثبت شرکت و ثبت برند، تنظیم قراردادها و مشاوره در مورد مسائل حقوقی مربوط به ثبت شرکت و ثبت برند است. همچنین، وکیل می‌تواند در صورت نیاز به دفاع در دادگاه‌ها و حل اختلافات حقوقی مربوط به ثبت شرکت و ثبت برند نیز فعالیت کند. برای استفاده از خدمات وکیل ثبت شرکت و ثبت برند، می‌توانید با یک وکیل متخصص تماس بگیرید و درخواست خود را برای انجام امور مربوطه به او بسپارید.

کسانی که قصد ثبت برند شخصی یا برند شرکتی خود را دارند باید ابتدا اطلاعات کامل و دقیقی از تمامی مراحل ثبت علامت تجاری یا علامت تجاری داشته باشند. به همین دلیل بهتر است قبل از ثبت علامت تجاری شخصا یا توسط افراد ناشناس از تخصص و تجربه افرادی که اطلاعات کاملی در این زمینه دارند استفاده کنند و مراحل ثبت علامت تجاری خود را به وکیل متخصص، حرفه ای و آگاه بسپارید.

یکی از مهمترین وظایف هر کسب و کاری برای جذب مخاطبان زیاد و وفادار، انتخاب برندی است که علاوه بر الهام بخشیدن و مناسب بودن، جذابیت لازم را نیز داشته باشد و بتواند جایگاه شرکت را به خوبی نشان دهد. در واقع علامت به زبان لاتین و فارسی در فروش کالا و خدمات و فعالیت های اقتصادی و … کاربرد دارد و علامت قانونی یک شرکت است. در واقع برند شما یک نام است و از چند کلمه تشکیل شده است که ویژگی ها و مفاهیم احساسی به آن متصل است. علامت تجاری یا نام تجاری علامتی است که به زبان فارسی یا لاتین در فعالیت های اقتصادی، کالاها، خدمات و غیره استفاده می شود.

وکیل ثبت برند و شرکت کیست؟

وکیل ثبت علائم تجاری و برند، حرفه‌ای است که در امور مربوط به حقوق مالکیت صنعتی و ثبت علائم تجاری و برند به مشتریان خود کمک می‌کند. او می‌تواند به مشتریان خود در مراحل مختلف ثبت علائم تجاری و برند کمک کند، از جمله بررسی صلاحیت علائم تجاری و برند، تهیه و تنظیم درخواست ثبت، پیگیری مراحل ثبت و دریافت گواهینامه ثبت علائم تجاری و برند.

وکیل ثبت علائم تجاری و برند باید با قوانین و مقررات مربوط به ثبت علائم تجاری و برند در کشور خود آشنا باشد و بتواند به مشتریان خود در انتخاب نام تجاری و برند مناسب و ترجمه آن به زبان‌های مختلف کمک کند. او باید بتواند در برقراری ارتباط با دفاتر ثبت علائم تجاری و برند و دیگر مراجع مربوطه، به مشتریان خود در تسریع روند ثبت کمک کند و در صورت وجود هرگونه اختلافات و اشکالات در روند ثبت، به مشتریان خود مشاوره حقوقی ارائه دهد.

وکیل ثبت علائم تجاری و برند می‌تواند همچنین به مشتریان خود در مواردی مانند حق نشر و حق تکثیر اثرات و کتبیاتی که مرتبط با علائم تجاری و برند هستند، کمک کند و به آن‌ها در حفظ حقوق مالکیت صنعتی خود کمک کند.

 

برند چیست؟

کلمه برند به عنوان نام قانونی یک برند، طرح، نماد، عبارت، نام تجاری و غیره است که از طریق فروش یک کالای خاص خدماتی را ارائه می‌کند که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز می‌شود. علامت تجاری یا علامت تجاری چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن و احساس ذهنی، بصری یا شنیداری در ذهن و قلب خود با ویژگی ها و ویژگی های آن مرتبط می سازد. برندها آن دسته از علائم و نشانه ها هستند مانند نام، تصویر، رنگ، شماره و غیره که امکان تمایز مجموعه یا خدمات تولید و ارائه شده توسط شخص یا شرکت را از سایر محصولات اشخاص حقیقی یا حقوقی فراهم می کند.
تعریف و ایجاد برند به گونه ای انجام می شود که خدمات یا محصول مورد نظر از سایر رقبا متمایز شده و در ذهن باقی بماند و با همان نام یا علامت خاص شناخته شود. همچنین می توانید برند خود را با پرداخت هزینه به افراد دیگر اجاره کنید و در همان زمان آن را حفظ کنید. بازه های زمانی متفاوتی برای در اختیار داشتن برنده تعیین شده در نظر گرفته شده است، اما هرکسی می تواند برای هر مدت و حتی با پرداخت هزینه های مورد نظر، ملک خود را تهیه و تمدید کند. برای حفاظت از برندهای مختلف مراجع قانونی وجود دارد و موظفند از تخلفات احتمالی جلوگیری کنند.

 

هدف از ثبت برند یا علامت تجاری چیست؟

هر برند یا علامت تجاری با به دست آوردن حقوق انحصاری برای شناسایی کالاها و خدمات یا اجاره دادن آن به دیگران برای استفاده در ازای پرداخت هزینه، از صاحب اثر محافظت می کند.
پس از انتخاب برند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برند یا علامت تجاری خود را ثبت کنید. یعنی آن برند را در سامانه مدیریت مالکیت معنوی کشور ثبت کنید تا رسمی شود و هیچ شخص یا شرکتی نتواند از آن برند و نام در حوزه فعالیت شما استفاده کند.

حالا چرا وکیل ثبت علامت تجاری؟
یکی از موارد مهم برای شرکت های تجاری و اعتبار آنها در آینده، ثبت علائم تجاری و علائم تجاری است. داشتن نام تجاری مناسب به محصول اعتبار و شهرت می بخشد و باعث ارتقای محصول در بین افراد جامعه می شود. به دلایلی که ذکر شد، شرکت ها و صاحبان آنها یک برند و یک برند خاص را ثبت می کنند. تکمیل ثبت علامت تجاری مانند سایر مراحل مربوط به ثبت شرکت و انجام قانونی امور تجاری شامل مراحل و شرایط می باشد. برای انجام امور مربوط به ثبت علامت تجاری مراجعه به موسسات ثبت و مشاوره با وکیل مجرب جهت انجام امور ثبت علامت تجاری توصیه می شود.
وکیل ثبت علامت تجاری مستقیماً کار می کند، به این معنا که شما علامت تجاری، طرح و اختراع خود را مستقیماً با حداقل هزینه ثبت می کنید.
وکیل ثبت علامت تجاری یا ثبت شرکت مراحل و فعالیت ها را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهد و کلیه هزینه ها و فعالیت های مربوطه در قالب فاکتور رسمی برای شما ارسال می شود.

انواع شرکتهای تجاری برای ثبت شدن

بر اساس ماده 20  قانون تجارت شرکتهای تجاری بر هفت نوع هستند:

 • تشکیل شرکت تجاری
 • شرکت سهامی (خاص یا عام)
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف
 1. شرکت تک نفره: شرکت تک نفره، یا شرکت فردی، یک شرکت تجاری است که توسط یک شخص تاسیس می شود و تنها این شخص مسئولیت پرداخت بدهی های شرکت را دارد.
 2. شرکت مسئولیت محدود: در یک شرکت مسئولیت محدود، مالکان شرکت تنها تا میزان سرمایه گذاری شان در شرکت، مسئولیت مالی شرکت را دارند. این به این معنی است که مالکان شرکت نمی توانند مجبور به پرداخت بدهی های بیشتر از سرمایه گذاری خود شوند.
 3. شرکت سهامی عام: شرکت سهامی عام یا عمومی، یک شرکت است که سرمایه گذاران خود را از طریق صدور سهام به دیگران فراهم می کند. هر سهام دار حق شرکت در سود و زیان شرکت را دارد.
 4. شرکت سهامی خاص: شرکت سهامی خاص، شرکتی است که سهام آن تنها در اختیار تعداد محدودی از افراد قرار دارد و نمی توان عمومی کردن سهام آن را به راحتی انجام داد.
 5. شرکت هلدینگ: شرکت هلدینگ، شرکتی است که سهام آن در دسترس شرکت های دیگر قرار دارد. این شرکت ها معمولاً بخشی از سهام یک یا چند شرکت دیگر را دارا هستند و کنترل ا زنجیره تامین و مدیریت آنها را بر عهده دارند.
 6. شرکت فرعی: شرکت فرعی، شرکتی است که به طور رسمی تحت مالکیت شرکتی دیگر قرار دارد و در زمینه هایی که با شرکت مادر مشابه هستند، فعالیت می کند.
 7. شرکت تضامنی: در یک شرکت تضامنی، دو یا چند نفر به صورت هماهنگ با یکدیگر فعالیت می کنند و هر فرد برای بخشی از بدهی های شرکت مسئولیت پرداخت دارد.
 8. شرکت دولتی: شرکت دولتی، شرکتی است که مالکیت آن به دولت تعلق دارد و برای ارائه خدمات عمومی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده می شود.
 9. شرکت انفرادی مسئولیت محدود: در یک شرکت انفرادی مسئولیت محدود، یک شخص تنها مسئولیت مالی شرکت را دارد، اما مالکان دیگری نیز می توانند در شرکت داشته باشند.

مراحل ثبت برند یا علامت تجاری

 1. برندی را انتخاب کنید
 2.  استعلام نام قبل از ثبت نام
 3. مدارک مورد نیاز را تهیه کنید
 4. ثبت اظهارنامه در سایت اداره املاک
 5.  پرداخت هزینه اظهارنامه در سایت
 6. انتشار آگهی درخواست ثبت نام در روزنامه رسمی
 7. مراجعه حضوری به دفتر املاک
 8.  پرداخت هزینه های ثبت علامت تجاری
 9.  پرداخت نرخ روزنامه رسمی دوم

مدارک ثبت علامت تجاری

اسناد ثبت علامت تجاری

مدارک ثبت علامت تجاری اگر به نام شخص حقیقی باشد یا به نام اشخاص حقوقی و شرکت ها متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی متقاضی ثبت علامت تجاری:

 • عکس شناسنامه شخص حقیقی.
 • تصویر کارت ملی یک شخص حقیقی
 • تصویر کارت ویزیت (اگر برند پیشنهادی لاتین باشد)
 • تصویر پروانه فعالیت (تأیید قرار ملاقات در دفاتر اسناد رسمی الزامی است)
 • اطلاعاتی مانند آدرس، کد پستی، آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت شخص حقیقی

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی متقاضی ثبت علامت تجاری:

 • تصویر شناسنامه تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.
 • تصویر کارت ملی تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.
 • تصویر مجوز فعالیت
 • کپی روزنامه رسمی تاسیس
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات
 • تصویر کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن برند پیشنهادی)
 • اطلاعاتی از قبیل آدرس، کد پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت افرادی که در شرکت حق امضا دارند.

مزایا و معایب تشکیل یک شرکت تجاری

تشکیل یک شرکت تجاری یک سری مزایا و یک سری معایب دارد. مهمترین و اصلی ترین مزیت تشکیل شرکت تجاری، شخصیت حقوقی مستقل شرکت های تجاری است. به عبارت دیگر، در اکثر این شرکت های تجاری، شرکا هیچ گونه مسئولیت مدنی در قبال اقدامات قانونی انجام شده توسط شرکت ندارند. یعنی غیر از سهم اولیه و سرمایه ای که بعدا به شرکت اضافه می کنند هیچ مسئولیتی ندارد. عیب تشکیل شرکت نیاز به رعایت قوانین رسمی قانون تجارت و حفظ دفاتر تجاری است.

بنابراین، بسته به هر مورد، ممکن است برای یک نفر بسته به نوع فعالیتش، تشکیل شرکت سودمند باشد و برای دیگری ضروری نباشد. در هر مورد باید جداگانه بررسی شود. البته باید توجه داشته باشید که همانطور که در بالا ذکر شد، اگر موضوع فعالیتی که قصد انجام آن را دارید یکی از فعالیت های تجاری موضوع ماده 2 قانون تجارت باشد، باید فعالیت خود را در قالب یکی از فعالیت های تجاری قرار دهید. شرکت های تجاری موضوع ماده 20 قانون تجارت.

 

مراحل ثبت شرکت توسط وکیل ثبت شرکت و ثبت برند در مشهد

فرآیند ثبت کسب و کار یک کار نسبتا خسته کننده و سیستماتیک است که اکثر مردم توانایی انجام آن را ندارند. برای ثبت شرکت و یا ثبت برند باید مراحلی را طی کرد.
این اقدامات توسط بهترین وکیل ثبت شرکت در مشهد قابل انجام و پیگیری می باشد. ثبت برند و شرکت توسط بهترین وکیل ثبت مشهد با بیشترین دقت و وسواس جهت جلوگیری از تکرار انجام می شود. روند ثبت شرکت در وادی امر، موضوع پیچیده ای به نظر نمی رسد.
اما باید توجه داشت که مراحل ثبت برند چندان ساده نیست. یعنی باید با دقت و محاسبه انجام شود. ثبت تغییرات در شرکت ها فرآیند دیگری است که نیاز به بررسی دقیق دارد. بدیهی است هرگونه بی توجهی می تواند زمان متقاضیان را برای مدت طولانی هدر دهد.
حتی ممکن است مجبور شوند چندین بار به مرحله اول برگردند و از نو شروع کنند. اگر کار شما توسط وکیل ثبت تجاری پیگیری شود، از همان لحظه اول اقدامات به صورت کاملا تخصصی انجام می شود.
بدیهی است وکیل ثبت شرکت در زمانی قابل مدیریت فعالیت شما را راهنمایی می کند. باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود. و شما را از درگیر شدن در امور بیهوده نجات می دهد. امروزه با توجه به مشغله موسسان ثبت شرکت، بهتر است که خود را وقف ابتدایی ترین وظایف خود کنند.
بنابراین بهترین کار این است که امور ثبت کسب و کار یا ثبت علامت تجاری را به بهترین وکیل ثبت شرکت یا افراد آگاه و با تجربه ارجاع دهید. در هر صورت بهتر است برای ثبت شرکت موارد متعددی در نظر گرفته شود.

نکات مورد توجه وکلا هنگام ثبت شرکت

 • هدف از قصد تأسیس شرکت
 • اهلیت شخص یا اشخاصی که می خواهند شرکت را ثبت نمایند
 • معلوم بودن موضوع فعالیت ثبت برند یا شرکت
 • قانونی بودن فعالیت شرکت برای ثبت شدن
 • مشخص بودن هدف شرکتی که می خواهد ثبت شود
 •  شرایط اختصاصی ثبت شرکت
 • وجود شرکاء
 • مشارکت شرکاء
 • آورده و سرمایه گذاری شرکاء
 • فعالیت شرکت مربوط به معاملات تجاری باشد
 • نحوه تقسیم سود و زیان
 • ویژگی های نام شرکت
 • نام شرکت باید نام خاص باشد.
 • قبلاً مورد استفاده قرار نگرفته باشد
 • لاتین نباشد.
 • باید حداقل 3 نام را انتخاب نمود.
 • نام شرکت نباید اسم شهرها، کشورها باشد.
 • از اسامی شعرا، کاشفان، دانشمندان عصر استفاده نشود
 • مغایر با شئونات اسلامی نباشد.

 

جواد میرزاییمشاهده نوشته ها

سلام دوستان جواد میرزایی هستم کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک دانشگاه تهران فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
2 پرسش و پاسخ حقوقی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن قربانی
1 سال قبل

سلام و درود وقت بخیر
بنده به همراه برادرم اهل افغانستان و متولد و ساکن ایران هستیم و قصد ثبت شرکت در زمینه ساخت و ساز ساختمان داریم ممنون میشوم بنده را راهنمایی کرده و قرار ملاقات گذاشته و به کمک شما اقدام کنیم