وکیل ملکی در مشهد

وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

مصطفی زمان زاده، کارشناس ارشد حقوق دارای سابقه بسیار درخشان در انواع دعاوی ملکی دارد و به عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری مشهد می‌تواند به شما در حل پرونده‌های مختلف از جمله دعاوی وکیل ملکی، وکیل حقوقی، وکیل کیفری و وکیل خانواده کمک کند. و همچنین در خصوص مشکلات حقوقی راجع به امور ملکی و ثبتی، بهترین مشاوره را به مراجعه کنندگان و موکلین خود ارائه نماید. و با دادن بهترین مشاوره حقوقی املاک به موکلین خود در رابطه با نوع پرونده های ملکی، سعی بر رفع مشکل موکلین دارد.

وکیل ملکی یک وکیل متخصص است که در حوزه حقوقی مرتبط با خرید، فروش، اجاره و مدیریت املاک فعالیت می‌کند. وکیلان ملکی می‌توانند به مشتریان خود در اموری همچون خرید یا فروش ملک، اجاره و مدیریت املاک، اخذ مجوزهای ساخت و ساز، حل اختلافات مرتبط با املاک و مستغلات، تدوین قراردادهای املاک و مستغلات و غیره کمک کنند. وکیلان ملکی با قوانین و مقررات مرتبط با املاک و مستغلات آشنا هستند و می‌توانند به مشتریان خود در رعایت حقوق و منافعشان کمک کنند.

پرونده های املاک معمولاً با پیچیدگی ها و چالش های زیادی همراه است و غلبه بر این چالش ها نیازمند تخصص، تجربه و دانش یک وکیل املاک مجرب است. وکیل باتجربه املاک به فردی گفته می شود که به دلیل حساسیت و پیچیدگی پرونده های ملکی از تجربه بالایی در زمینه پیشبرد این گونه پرونده ها برخوردار باشد.

وکیل املاک یک متخصص حقوقی است که در امور مربوط به خرید، فروش و مدیریت املاک و مستغلات تخصص دارد. آنها به مشتریان خود کمک می کنند تا در چشم انداز پیچیده حقوقی مالکیت دارایی حرکت کنند و اطمینان حاصل کنند که تمام الزامات قانونی در طول معاملات املاک برآورده می شود. وکلای املاک مسئول بررسی و تنظیم قراردادهای املاک، حصول اطمینان از انطباق با مقررات منطقه بندی و کاربری زمین محلی، حل و فصل اختلافات مرزی، رسیدگی به جستجوی مالکیت و بیمه، و مشاوره در مورد مسائل مربوط به تامین مالی و رهن هستند. آنها همچنین راهنمایی هایی را در مورد پروژه های توسعه املاک و ساخت و ساز، مسائل زیست محیطی و اختلافات مالک و مستاجر ارائه می دهند. به طور کلی، یک وکیل ملکی نقش مهمی در حصول اطمینان از اینکه معاملات املاک و مستغلات به طور عادلانه و قانونی انجام می شود، محافظت از منافع خریداران و فروشندگان، و کمک به جلوگیری از مسائل حقوقی و اختلافات در آینده ایفا می کند.

شماره تلفن وکیل زمان زاده

وکیل ملکی چیست؟

وکیل املاک وکیلی است که در دعاوی ملکی تخصص دارد.
دعاوی ملکی عنوانی است برای مجموعه ای از دعاوی که به نوعی به رابطه بین املاک و افراد مرتبط است.
اموال غیرمنقول اموالی است که قابل جابجایی و جابجایی نیست و در یک تقسیم شامل املاک و اراضی می شود و در تقسیمی دیگر می توان زمین را به اراضی درون شهری و خارج از محدوده شهری و در تقسیمی دیگر از طرف دیگر تقسیم کرد. از طرفی املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی تقسیم کرد، بنابراین دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم بندی فوق وجود دارد و تمامی این دعاوی در حوزه وکیل ملکی است.

وکیل ملکی وکیلی است که توانایی دفاع و اقامه دعوی در انواع دعاوی را داشته باشد. اما آنها اینگونه دعاوی را راه نمی اندازند و تمام توجه خود را معطوف به امور املاک و مستغلات می کنند. این دعاوی می تواند تنظیم سند رسمی، پایان کار، خلع ید، تقسیم و انتقال اموال مشترک به دعاوی کیفری مانند فروش مال، جعل اسناد، تصرف عدوانی و … باشد. تمامی این موارد در حیطه دعاوی ملکی و حیطه کاری وکیل ملکی قرار می گیرد.

ویژگی های وکیل متخصص امور املاک

مواردی که یک وکیل حرفه ای املاک باید در آنها تجربه کافی داشته باشد:

• رأی دادگاه بدوی و تجدیدنظر
• رای اصراری
• نظریه های مشورتی
• رای به اتفاق آرا
• تنظیم دادخواست و معرفی دادخواست
• جلسات قضایی
• تصمیم دیوان عالی کشور
• تنظیم قراردادهای مربوطه و قوانین مربوطه
• تسلط به قوانین مدنی، ثبت، قوانین شهرداری، قوانین جزایی اسلامی

نکات کلیدی املاک و مستغلات که باید بدانید

در قراردادهای مربوط به املاک باید بررسی کنیم که آیا شرط داوری در قرارداد وجود دارد یا خیر. در صورتی که شرط داوری در قرارداد پیش بینی شده باشد، هرگونه اقدام در اجرای تعهدات این قرارداد باید از طریق موسسه داوری تسویه شود.

مالک اصلی ملک را مشخص کنید، زیرا در اکثر دعاوی ملکی، صاحب ملک باید طرف دعوی باشد، حتی اگر نام آنها در قرارداد ذکر نشده باشد.

باید بررسی شود که ملک وقفی نباشد یا اگر مربوط به منازل مسکونی باشد، مالکیت زمین مشخص شود.

باید علیه همه مالکان قبلی اقامه دعوی شود و این یعنی افرادی که در گذشته ملک را خریده و فروخته اند تا به آخرین خریدار برسد.

باید بررسی شود که قرارداد با وکالت نامه تنظیم شده است یا اینکه شخص اصلی آن را نوشته است.
اکثر مطالبات ملکی

به دلیل تمایل به سرمایه گذاری در بخش املاک، بیشتر دعاوی مربوط به املاک در حوزه پیش فروش املاک است و به دلیل افزایش شدید مواد اولیه در ساخت و ساز، بسیاری از سازندگان نیز با مشکلاتی مواجه شده اند و بیشتر قراردادها در نتیجه، پیش فروش نیز به تعویق می افتد.

شماره تلفن وکیل زمان زاده

در چه مواردی به وکیل متخصص در امور ملکی مراجعه کنیم؟

در امور ملکی، عدم مراجعه به وکیل ملکی می تواند زیان مالی جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. بنابراین کمک گرفتن از وکیل ملکی در امور مربوط به اموال و امور ملکی حتی اگر کوچک به نظر برسد بسیار حائز اهمیت است تا پرونده به مناسب ترین و سریع ترین شکل ممکن به نتیجه برسد.
انواع دعاوی ملکی شامل دادگاهی، کیفری، ثبتی و غیره است که هر کدام شامل قوانین متعددی است. مراجعه به وکیل دعاوی مدنی، فردی که همه این قوانین را می‌داند، می‌تواند تأثیر بسزایی در روند رسیدگی به پرونده‌های مربوط به دعاوی فوق‌الذکر داشته باشد.
بدیهی است که در امور مربوط به امور ملکی، همواره امکان تضییع حقوق مالی افراد وجود خواهد داشت و تضییع حقوق مردم می تواند به قیمت تمام یا قسمت زیادی از جان آنها تمام شود. به همین دلیل است که بر الزام حضور وکیل متخصص در امور ملکی در محاکمات و پرونده های مربوط به املاک تاکید می شود.

می تونی از صفحه مراحل خرید ملک هم دیدن کنی اینجا کلیک کن

انواع مبایعه نامه محضری و دستی

در صورتی که متن مبایعه نامه در دفتر اسناد رسمی یا سایر مراجع قانونی تنظیم شده باشد، مبایعه نامه قانونی یا محضری است. این نوع مبایعه نامه ها دارای ضمانت اجرای قانونی هستند. و قانون نیز از آن حمایت می کند. اگر قولنامه توسط افراد نوشته شده باشد، مبایعه نامه دستی است.

وکیل اصل 49 و رفع مصادره اموال

طبق ماده 49 وکیل می تواند از ستاد اجرایی در دادگاه شکایت کند و از حقوق موکل خود دفاع کند. لازم به ذکر است که وکیل بخش 49 اطلاعات دقیقی در مورد احکام ضبط دارایی، احکام تملک و وجوه اسلامی دارد.

نمونه ای از درخواست تخلیه مستاجر

در صورتی که مستاجر علیرغم ارسال گزارش و پس از چندین بار تذکر، در مهلت مقرر متعهد به خروج از محل اقامت نگردد، موجر می تواند شورای حل اختلاف را توقیف و تقاضای تخلیه را مطرح و عکس گزارش را ضمیمه نماید. دادخواست تخلیه

وکیل ملکی برای سرقفلی و کسب و پیشه

دعاوی مربوط به سرقفلی و حقوق تجاری بسیار ظریف و پیچیده است، بنابراین داشتن یک وکیل ملکی متخصص در این زمینه می تواند به شما کمک زیادی کند.

مزاحمت ملکی

یکی از پرتنش ترین و پرکاربردترین پرونده ها در دادگاه ها، دعوای رفع مزاحمت اموال است. در این دعوی شخصی که مالک مال غیر منقول دیگری نیست، مانع استفاده متصرف از مال غیرمنقول خود می شود.

بهترین نکات حقوقی املاک :

 

نکات مهم هنگام نقل و انتقال املاک:

با ملاحظه اصل سند مالکیت بررسی شود آیا فروشنده مالک ملک است⁉️

یا از طرف مالک اختیار و وکالت نامه معتبر دارد⁉️
مشخصات و حدود اربعه ملک در عالم واقع نیز با آنچه در سند آمده است یکی باشد و مشخصات فروشنده در سند ذکر شده باشد.
هیچ ملکی نباید بدون اخذ کد رهگیری معامله شود.زیرا ممکن است قبلا فروشنده با فرد دیگری معامله کرده باشد.در این صورت معامله اول صحیح و معاملات بعدی باطل است. باید توجه شود ملک از جهت قانونی قابلیت انتقال را به نام خریدار داشته باشد چون ممکن است به واسطه در رهن بانک بودن با توقیف یا بازداشت به دستور دادگاه یا تخلفات ساختمانی امکان انتقال آن بزودی مهیا نباشد و دردسر ساز شود.
خرید و فروش وکالتی به واسطه مشکلات احتمالی توصیه نمی شود.امااگرملکی با وکالت نامه خریداری می شودباید دقت شود وکالت نامه کاری نباشد زیرا وکیل حق فروش ندارد و ضمنا مدت وکالت نامه معتبر باشد‌.
همچنین هنگام تنظیم قرارداد موارد احتمالی که ممکن است امکان انتقال نباشد به صورت خیار فسخ شرط شود.

🧾سند مالکیت معارض چیست؟

وقتی دو سند مالکیت ملک صادر شده باشد و این دو سند نسبت به اصل ملک یا نسبت به حدود و یا نسبت به حقوق ارتفاقی با یکدیگر تعارض داشته باشند سندی که مؤخر الصدور است را سند مالکیت معارض گویند. به سندی هم که زودتر صادر شده است سند مقدم الصدور یا سند مقدم گفته می­شود.در نتیجه سندی که ثبت آن مؤخر بر سند دیگری است سند مالکیت معارض نامیده می‌شود.

نکته: در صورتی که معلوم نباشد کدام سند دیرتر صادر شده و کدام زودتر صادر شده است باید به تاریخ ثبت هر کدام از املاک در دفتر ثبت املاک توجه شود. در این صورت هر کدام دیرتر در دفتر املاک ثبت شده بود معارض محسوب می­‌شود.

در خصوص سند مالکیت معارض، در ماده ۳ لایحه قانونی راجع به اشتباهات ثبتی و اسناد مالکیت معارض مقرر شده است «هرگاه نسبت به ملکی کلا یا بعضا به تشخیص هیأت نظارت، اسناد مالکیت متعارض صادر شود، خواه این تعارض نسبت به اصل ملک باشد و خواه نسبت به حدود آن و نیز نسبت به حقوق ارتفاقی آن، سندی که ثبت آن مؤخر بر سند دیگری است سند مالکیت معارض نامیده می‌شود.»

نکته:اسناد مالکیت معارض مربوط به زمانی می‌شود که تمام یا قسمتی از یک ملک یا حقوق ارتفاقی ملکی که ثبت دفتر املاک شده است، دوباره به نام دیگری در دفتر املاک ثبت شود.

نکاتی که زمان انتخاب و خرید ملک نوساز باید به آن دقت کنیم

1-پایان کار

در بسیاری از ساختمانهای نوساز سازنده ممکن است تخلفات ساختمانی داشته باشد و به همین جهت گرفتن گواهی پایان کار این ساختمان ها معمولا با تاخیر صورت می گیرد. از خرید ساختمانهای نوسازی که گواهی پایان کار ندارند اجتناب کنید زیرا ممکن است به دلیل تخلفات ساختمانی صدور گواهی پایان کار با تاخیر انجام شود و به همین لحاظ گرفتن سند تفکیکی نیز به تاخیر بیفتد. در مواردی مشاهده شده که سازندگان به دلیل حجم بالای تخلفات ساختمانی امکان گرفتن پایان کار را پیدا نمیکنند و ملک را بدون پایان کار رها می کنند. و در نهایت در برخی موارد به دلیل تخلفات ساختمانی، کمیسیون ماده صد شهرداری حکم تخریب ملک را صادر می کند.

2_سند تفکیکی

وقتی یک ساختمان بر روی زمین احداث میشود سند و یا استاد قبلی ابطال می شود و اسناد مالکیت تفکیکی صادر میشود مقدمه صدور سند تفکیکی گواهی پایان کار صورت مجلس تفکیکی و تقسیم نامه رسمی است به همین دلیل با صدور سند تفکیکی اغلب مشکلات حقوقی احتمالی ملک مرتفع میشود و مخاطرات خرید ملک به حداقل می رسد. بنابراین حتی الامکان از خرید املاکی که سند تفکیکی آنها صادر نشده است خودداری کنید.

 

وکیل زمان زاده
موسسه حقوقی وکیل زمان زاده

جواد میرزاییمشاهده نوشته ها

سلام دوستان جواد میرزایی هستم کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک دانشگاه تهران فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایتو همچنین متخصصSEO یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
13 پرسش و پاسخ حقوقی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی حاتمی
1 ماه قبل

سلام مطلب خوبی بود برای مشاوره باید چیکار کنم

ملیحه
1 ماه قبل

سلام در مورد خرید ملک شما مقاله و یا نوشته کاملی دارید که به من معرفی کنید که چطوری میشه یک ملک خرید و یا مراحل خرید ملک را نشون بده از دید یک وکیل ملکی

احسان پرویز
1 ماه قبل

سلام برای خرید ملک حتما باید با یک وکیل ملکی صحبت کنیم یا فقط همین مشاور املاک کافیه

سمیرا
1 ماه قبل

واقعا از مقاله مراحل خرید ملک که در سایت قرار دادید استفاده کردم چقدر خوب مراحل خرید یک خانه را توضیح داده بود

احمدی
17 روز قبل

مطلب خیلی عالی بود چیزهای زیادی یادگرفتم که از این بعد استفاده کنم اگر نیاز به مشاوره حقوقی داشتم مزاحم وقت شما میشم

محمدی
14 روز قبل

یک سوال داشتم ایا هر وکیلی می تواند کار ملک را هم انجام دهد

معصومه
10 روز قبل

برای پروندهایی که حکم تخریب هم صادر شده شما کاری انجام میدهید